19 Mayıs 2015 Salı

BEBİKO ALTI AYLIK ...


Gerçekten de zaman inanılmaz bir hızla geçiyor ; daha dün hamileydim bugün bebeğim altı aylık ... Büyümüş de poz bile vermiş . 


Ablasına da bayılırmış , tabi ablası da ona . İdil okuldan gelir gelmez hiç bir şeyle ilgilenmeden kardeşini sevmeye gidiyor . İris de ablasını gördüğünde resmen sevinç çığlıkları atıyor . Kısaca ; birbirlerini çookkkkk ama çok seviyorlar ...

 
Bu arada bu güne gelene kadar neler mi öğrendim ; kısa kısa anlatayım .
3 - 6 ay notları

1 ) Bebeğin her ağlaması acıktığı anlamına gelmez ; bu yüzden her ağladığında meme vermeyin .
2 ) Yukarıdaki maddeyi kavradığınız zaman bebeğin uykusu da daha düzene girecektir .
3 ) Uyku öğrenilebilir bir davranıştır . Eğer öğretebilecek sabrınız varsa eminim bebeğiniz bunu öğrenecektir . Biz öğrendik şimdi rahatız .  ( Bkz. Tracy Hogg uyku eğitimi )
4 ) Uyku eğitimi için en uygun zaman bence altıncı ay . Biz dördüncü ayda başladık ; ama sanırım altı daha iyi .
5 ) Emzik bir hayat kurtarıcıdır . Çünkü bebekler bir şekilde emme duygusunu tatmin etmek zorunda . Siz emzik olacağınıza emziğe alıştırın daha iyi .
6 ) Bırakın bebeğiniz biraz ağlasın ; çünkü bebeğin iletişim dili ağlamak . Onu iyi anlamaya çalışın ağlamasının tonları isteklerini anlatır . Biraz kulak verip çözmeye çalışın . Her ağlaması bir ihtiyacı olduğu anlamına gelmez . Bir çok ağlaması da kucağa alınmak için olabilir . Bu ince detayı kaçırırsanız bebeğiniz kucağınızdan indiremeyebilirsiniz .


 


Hiç yorum yok: