4 Nisan 2013 Perşembe

TAKI - TUKU ORGANİSER ...


Kız çocuklarının yayıntısı fazla olur. Erkekler gibi sadece kıyafetle bitmez işleri. Tokası , tacı , yüzüğü , kolyesi , rozeti... Bir sürü ıvır zıvırları olur anlayacağınız. İdil'in de bir hayli aksesuarı var. Daha önce büyükçe bir makyaj çantasına koymuştum ; ama aradığımızı bulamıyorduk. Buradan hareketle bir organiser yapmaya karar verdim.


Bunun için kalın mukavvadan yapılmış kapaklı bir kutu  ( Genelde yılbaşında hazırlanan  parfüm setlerinin kutusu , bu iş için çok uygun ) ve bir fotoğraf albümünün kapak kısmı  (Tab ettirdiğimiz fotoğrafların yanında verilenlerden ) ya da sert mukavva gerekiyor.


Kestiğim parçaları kumaşla kaplayıp kutunun içerisine bölmeler oluşturacak şekilde silikon tabancasıyla yapıştırdım ; ama ne yazık ki fotoğrafını çekmeyi unutmuşum :)


Daha sonra da kutunun üzerini renkli taşlar ve deniz yıldızı ile süsledim. ( Bir zamanlar pek kullanılırdı bu taşlar dekor amaçlı )Hem çok şık ; hem de çok kullanışlı bir şey oldu... Artık aradığımızı çok rahat bir şekilde bulabiliyoruz...
2 yorum:

Adsız dedi ki...

basit hoş ve sıradan

evkuşu dedi ki...

Teşekkürler :)